Domena .pl

Domena .pl jest domeną krajową najwyższego poziomu (ccTLD), co czyni ją zdecydowanie najbardziej popularną nazwą w naszym kraju (obecnie blisko 1.5 miliona zarejestrowanych nazw). Domena, jak pozostałe polskie rozszerzenia, jest obsługiwana przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK). Historia domeny .pl sięga 1990 roku czyli początków Internetu w Polsce.

Za pierwszą powstałą w Polsce subdomenę uznaje się .pwr.pl, która należała do Politechniki Wrocławskiej. Zarejestrowanie domeny możliwe jest poprzez rejestratorów, którzy działają w porozumieniu z NASK na podstawie partnerskiej współpracy.  NASK  to Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa Państwowy Instytut Badawczy nadzorowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, której przedmiot działań obejmuje kolejno: zapewnianie bezpieczeństwa w Internecie, działania o charakterze badawczo-rozwojowym, mające na celu opracowywanie rozwiązań podnoszących efektywność sieci teleinformatycznych oraz zadania z zakresu współpracy z administracją publiczną.

Za pośrednictwem rejestratora w łatwy sposób można dokonywać zmian z zakresu: delegacji domeny, aktualizacji danych, zmiany właściciela domeny, rezygnacji, transferu do innego operatora czy regulowanie płatności za domeny. Nazwa domeny z rozszerzeniem .pl może zawierać maksymalnie 63 znaki, a okres rejestracji wynosi od roku do 10 lat. Musi być również zgłoszona w Krajowym Rejestrze Domen.

Sprawdzenie terminu ważności domeny dostępne jest za pomocą  bazy WHOIS:
https://domeny.domena.pl/?action=nologged&subaction=whois&check=1

Dane informują, że w 2008 roku liczba zarejestrowanych nazw domen .pl przerosła milion, a 10 lat później w statystykach widnieje prawie 3 mln aktywnych adresów www.

W zakres naszych usług wchodzi ponadto tak zwana opcja na domenę, która odnosi się do rezerwacji nazwy domeny już zajętej. Należy pamiętać, że rozwiązanie to nie jest stuprocentową gwarancją rejestracji, a jedynie pierwszeństwem w kolejce do rejestracji podczas trwania usługi.

Ważne strony związane z domeną .pl:    Jaka domena ? Chętnie doradzimy wybór

    Przenieś domeny do Domena.pl

    Oferujemy cały szereg domen internetowych w wyjątkowo przystępnych cenach. Posiadamy bardzo rozbudowane i dynamiczne promocje. Nieustannie staramy się dostosowywać naszą ofertę pod coraz to większe zapotrzebowanie rynku. Jesteśmy niezwykle elastyczni i chętni do indywidualnych ustaleń w razie potrzeby. W przypadku większego zamówienia gwarantujemy liczne rabaty!

    Przenieś domeny Indywidualna wycena

    Nasi klienci