Data center

Nasze serwery znajdują się w centrum przetwarzania danych Exea Data Center, które zostało wybudowane w 2014 roku. Mieści się na obrzeżach Torunia w bezpiecznej odległości od ruchliwych dróg i ryzykownych obiektów takich jak elektrownie, ośrodki przemysłowe czy stacje benzynowe. Lokalizacja nie jest przypadkowa.

Nasze serwery w Exea umiejscowione są z dala od wielkich miast takich jak Warszawa czy Wrocław, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń globalnych, na które bardziej narażone są większe aglomeracje. Jednocześnie co bardzo ważne, dojazd do Data Center jest ułatwiony dzięki bliskiej odległości od punktów komunikacyjnych PKP lub lotniska.

Serwery

Exea Data Center jako jedyna serwerownia w Polsce została poddana rygorystycznym seriom testów i otrzymała certyfikat TIER III of Constructed Facility nadawany przez The Uptime Institute.
Daje to gwarancje, że można zarządzać wszystkimi pracami w serwerowni bez wpływu na ciągłość działania serwerów i zapewnia 99,982% dostępności. Dla Domena.pl to opcja, która skutkuje nieprzerwaną i bezpieczną dostawą wszystkich usług dla naszych klientów.

Nasze serwery są jak najbardziej przeznaczone do środowisk Data Center. Zbudowane zostały z wysokiej jakości komponentów klasy enterprise.
Wydajność zapewniają serwerowe procesory firm Intel oraz AMD. Korzystają z pamięci RAM wyposażonej w system kodowania korekcyjnego ECC dodatkowo dbający o spójność informacji. Dane przechowywane są na dyskowych macierzach korzystających z systemów RAID, zapewniających automatyczne duplikowanie danych i pozwalające na ciągłość pracy nawet w przypadku awarii sprzętowej dysków.

Stosujemy wyłącznie serwerowe dyski SSD, SAS i SATA.
Platforma serwerowa podlega ciągłemu monitoringowi parametrów zarówno pod względem wykonywanych zadań (zużycie zasobów CPU, pamięci, dysków) jak i informacji środowiskowych (temperatura, wilgotność, stan zasilania). Informacje trafiają do administratorów Domena.pl, którzy 24h na dobę dbają o prawidłową pracę infrastruktury.

Łącza

Platforma Domena.pl ma dostęp do głównych sieci szkieletowych firm Netia oraz Orange. Łącza dostępowe zrealizowane są w sposób zapewniający niezawodność i redundancję (zdublowane i poprowadzone różnymi fizycznymi trasami, automatyczne przełączane pomiędzy trasami).


Domena.pl posiada łącza o przepustowości 2Gbps, z wdrożoną ochroną przed atakami DDOS. Dostęp do naszej sieci jest możliwy także w największym polskim węźle wymiany ruchu "PLIX", obok innych największych polskich spółek internetowych.

Szybkość i niezawodność sieci jest gwarantem poprawnego funkcjonowania biznesu w Internecie.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych w Domena.pl jest fundamentem świadczenia usług internetowych. Gwarantem tego na rynku jest infrastruktura IT w Exea Data Center. Systemy są w pełni przetestowane, dostępne i elastyczne co gwarantuje nam pełne zaspokojenie naszych serwerowych potrzeb.

Kompletne wyposażenie budynku Data Center zapewniają następujące zabezpieczenia:
 • Trzy zespoły agregatów prądotwórczych
 • Inteligentny system klimatyzacji
 • Bezpieczny system UPS
 • Łącza internetowe największych polskich operatorów
 • Rygorystyczne zabezpieczenia przed nieautoryzowanymi dostępami do sprzętu
 • System przeciwpożarowy
 • Wdrożone standardy ISO 27001:2013 i ISO 22301:201

Dodatkowo dużym bezpieczeństwem cechuje się sama struktura budynku Exea Data Center, w którym umiejscowione są nasze serwery. Serwerownia odseparowana jest dwiema ścianami od świata zewnętrznego, które dodatkowo skonstruowane są na oddzielnych fundamentach. Ściany są wykonane ze zbrojonego betonu i podwójnych elementów nośnych i dachu.

Infrastruktura została wykonana zgodnie z projektem objętym certyfikatem TIER III, Exea uzyskała go jako jedyna w Polsce. Gwarantuje to, że wszystkie prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane w Exea nie spowodują przerwania w działaniu naszych serwerów, a co za tym idzie Państwo będzie mieć gwarancję ciągłości funkcjonowania Waszego biznesu. Nawet w przypadku wystąpienia równolegle kilku awarii urządzeń infrastruktury będziemy mogli nieprzerwanie i bezpiecznie przekazywać Państwu nasze usługi. Konstrukcja „budynku wewnątrz budynku” zapewnia wygodne serwisowanie poszczególnych elementów i bezpieczeństwo sprzętu.

Ogromną role przy wyborze miejsca kolokacji naszego sprzętu odgrywało bezpieczeństwo również w przypadku samego obiektu, aby nikt niepowołany nie mógł dostać się do naszych maszyn.

W Exea postawili na ochronę zewnętrzną, dzięki której osoby fizyczne z ostrą bronią w trybie 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu sprawdzają wszystkie osoby wchodzące oraz wychodzące z obiektu.

Zabezpieczenia w podstawowej formie obejmują:

 • Ochronę obwodową
 • System kontroli dostępu
 • Systemy alarmowe
 • Systemy kamer przemysłowych
 • Antywłamaniowe i Ppoż. Drzwi
 • Sejf na nośniki wymienne


W celu zwiększenia bezpieczeństwa, większość danych dodatkowo jest duplikowana na serwerach kopii zapasowych (backup) na dyskach w konfiguracji RAID 6 umożliwiając odzyskanie danych nie tylko w przypadku awarii sprzętu, ale także przypadkowego usunięcia plików przez klienta.

Uzupełniająco tworzymy jeszcze kolejną kopię w dodatkowej lokalizacji geograficznej na potrzeby disaster recovery.

Dzięki tym wszystkim działaniom zapewniamy naszym klientom wysoki poziom bezpieczeństwa i bezawaryjną pracę naszego sprzętu.

Zapraszamy do współpracy
Zespół Domena.pl

Jaka domena ? Chętnie doradzimy wybór

Przenieś domeny do Domena.pl

Dzięki transferowi od innego operatora możesz zyskać atrakcyjne rabaty na utrzymanie domen i posiadać wszystkie swoje nazwy w jedej firmie. Intuicyjny panel klienta pozwala w łatwy sposób zarządzać wszystkimi funkcjami.

Przenieś domeny Indywidualna wycena

Nasi klienci