Infolinia (52) 366 77 77
801 00 50 60

Infrastruktura

Data Center

Nasze serwery znajdują się w centrum przetwarzania danych Exea Data Center, które zostało wybudowane w 2014 roku. Mieści się na obrzeżach Torunia w bezpiecznej odległości od ruchliwych dróg i ryzykownych obiektów takich jak elektrownie, ośrodki przemysłowe czy stacje benzynowe. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Nasze serwery w Exea umiejscowione są z dala od wielkich miast takich jak Warszawa czy Wrocław, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń globalnych, na które bardziej narażone są większe aglomeracje. Jednocześnie co bardzo ważne, dojazd do Data Center jest ułatwiony dzięki bliskiej odległości od punktów komunikacyjnych PKP lub lotniska.

Serwery

Data Center

Exea Data Center jako jedyna serwerownia w Polsce została poddana rygorystycznym seriom testów i otrzymała certyfikat TIER III of Constructed Facility nadawany przez The Uptime Institute. Daje to gwarancje, że można zarządzać wszytki pracami w serwerowni bez wpływu na ciągłość działania serwerów i zapewnia 99,982% dostępności. Dla Domena.pl to opcja, która skutkuje nieprzerwaną i bezpieczną dostawą wszystkich usług dla naszych klientów.

Nasze serwery są jak najbardziej przeznaczone do środowisk Data Center. Zbudowane zostały z wysokiej jakości komponentów klasy enterprise. Wydajność zapewniają serwerowe procesory firm Intel oraz AMD. Korzystają z pamięci RAM wyposażonej w system kodowania korekcyjnego ECC dodatkowo dbający o spójność informacji. Dane przechowywane są na dyskowych macierzach korzystających z systemów RAID, zapewniających automatyczne duplikowanie danych i pozwalające na ciągłość pracy nawet w przypadku awarii sprzętowej dysków.

Stosujemy wyłącznie serwerowe dyski SSD, SAS i SATA. Platforma serwerowa podlega ciągłemu monitoringowi parametrów zarówno pod względem wykonywanych zadań (zużycie zasobów CPU, pamięci, dysków) jak i informacji środowiskowych (temperatura, wilgotność, stan zasilania). Informacje trafiają do administratorów Domena.pl, którzy 24h na dobę dbają o prawidłową pracę infrastruktury.

Łącza

Platforma Domena.pl ma dostęp do głównych sieci szkieletowych firm Netia oraz Orange. Łącza dostępowe zrealizowane są w sposób zapewniający niezawodność i redundancję (zdublowane i poprowadzone różnymi fizycznymi trasami, automatyczne przełączane pomiędzy trasami). Domena.pl posiada łącza o przepustowości 2Gbps, z wdrożoną ochroną przed atakami DDOS. Dostęp do naszej sieci jest możliwy także w największym polskim węźle wymiany ruchu "PLIX", obok innych największych polskich spółek internetowych.

Szybkość i niezawodność sieci jest gwarantem poprawnego funkcjonowania biznesu w Internecie.

Zapraszamy do współpracy
Zespół Domena.pl

 

Domena.pl:  Strona główna | Domeny | Hosting | Pozycjonowanie | Strony WWW | Blog | Kontakt

   
  2003 - 2019 © Agnat Sp. z o.o.