Infolinia (52) 366 77 77
801 00 50 60

Infrastruktura

Data Center

Nasze serwery znajdują się w centrum Warszawy w jednym z najnowocześniejszych Data Center w Polsce, które jest zarządzane przez renomowaną firmę T-mobile. Ulokowanie tam naszej serwerowni zapewnia ciągłą bezawaryjną pracę, dostęp do najlepszych rozwiązań technologicznych oraz maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Serwery

Data Center

Serwery wykorzystują macierze firmy Hewlett-Packard (światłowodowe połączenie z serwerami) oraz wewnętrzne macierze z kontrolerem sprzętowym z dyskami SAS i SSD (w konfiguracjach RAID1, RAID10) zapewniające ciągłość pracy nawet w przypadku awarii dyskowej.

System oparty jest na zdublowanej infrastrukturze sieciowej, dzięki czemu ryzyko wystąpienia nieprawidłowości ograniczone jest do minimum. Każda z naszych maszyn zabezpieczona jest osobnym (indywidualnym dla wykonywanych zadań) firewallem. Administratorzy Domena.pl stale monitorują parametry serwerów tak jak użycie CPU, zajętość dysków, dostępność wolnej pamięci RAM, temperaturę i stan techniczny sprzętu.

Łącza

Platforma Domena.pl ma dostęp do rozbudowanej sieci szkieletowej T-mobile, która swoim zasięgiem obejmuje 90 miast i 356 węzłów. Wykorzystanie sieci szkieletowej T-mobile zapewnia redundancję połączeń pomiędzy każdym z węzłów, dzięki czemu dostęp zasobów sieci Internet jest stale zapewniony.

Domena.pl posiada posiada łącze o przepustowości 500 Mbps i uczestniczy w neutralnym węźle wymiany ruchu IP sieci PLIX obok innych największych polskich spółek internetowych Polkomtel, UPC Polska czy Onet.pl.

Szybkość i niezawodność sieci jest gwarantem poprawnego funkcjonowania biznesu w Internecie. 

 

Domena.pl:  Strona główna | Domeny | Hosting | Pozycjonowanie | Strony WWW | Blog | Kontakt

   
  2003 - 2017 © Agnat Sp. z o.o.