.pl Registry Lock

Zabezpieczenie domen internetowych na najwyższym poziomie

Jest to usługa zapewniająca dodatkową ochronę z poziomu rejestru przed nieautoryzowanymi bądź przypadkowymi zmianami administracyjnymi nazwy domeny, próbą jej usunięcia lub przejęcia, np. w wyniku cyberataku, błędu lub nieautoryzowanego działania strony trzeciej. Usługa polega na uniemożliwieniu dokonania określonych czynności na danej domenie bez wyraźnej zgody abonenta.

Registry Lock to nowy lepszy sposób zabezpieczania domen krajowych -.pl. Usługa jest niezbędna w celu lepszego zabezpieczenia lub blokowania możliwości modyfikacji działań. Nieautoryzowane zmiany administracyjne to ogromne zagrożenie, z którym mogą się spotkać wszyscy użytkownicy posiadający domenę.

Do aktywowania .pl Registry Lock wystarczy złożenie dyspozycji u swojego rejestratora. My jako partner NASK zajmujemy się finalizacją zlecenia. Abonent otrzyma od nas maila z potwierdzeniem uruchomienia usługi.

Od tej pory każda zmiana, której chcemy dokonać za pośrednictwem panelu domenowego tj. zmiana danych abonenta, czy aktualizacja serwera DNS będzie możliwa tylko za pośrednictwem specjalnego wniosku (https://www.domena.pl/o_nas/dokumenty_do_pobrania)  wysłanego do nas z podpisem osoby upoważnionej do reprezentacji firmy. My dalej przesyłamy go do NASK.

Dzięki tak rozbudowanej procedurze i odpowiedniej weryfikacji możemy mieć pewność, że nikt nie przeprowadzi żadnej operacji bez naszej wiedzy i zgody.

Usługa  Registry Lock to poręczenie, że nic nas nie zaskoczy. Należy jednak pamiętać, że aktywacja tej opcji nie zwalnia nas z obowiązków jakie wynikają z bycia właścicielem nazwy, czyli terminowych płatności za odnowienie adresu oraz dbania o aktualizowanie danych abonenta.

Promocyjna cena 899 zł netto obowiązuje do 31.12.2023 roku.

Korzyści oraz zalety

Do kogo
jest skierowana usługa?

Głównie skierowane jest dla banków, korporacji, dużych organizacji i przedsiębiorstw oraz całej branży e-commerce. Ze względów bezpieczeństwa nad tym rozwiązaniem powinny się również zastanowić firmy posługujące się zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Jak zabezpieczyć
swoją domenę?

Aby wykupić ochronę .pl Registry Lock  wystarczy zgłosić się do nas. Jako rejestrator składamy w NASK stosowny wniosek, dzięki któremu zlecamy aktywowanie usługi na wskazanej domenie. Potwierdzenie wykonania operacji zostanie wysłane na adres email.

Niebezpieczeństwa
wynikające z nieposiadania .pl Registry Lock

Głównym zagrożeniem jest brak ochrony przed nieuzasadnionym i nieautoryzowanym dostępem do domeny internetowej, a także przed przejęciem nadzoru administracyjnego nad nią. Utrata kontroli daje możliwość osobom trzecim do zmiany delegacji domeny i skierowanie jej na inna lokalizację.

Cena

 

899 zł netto

999 zł netto