Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych w Domena.pl jest fundamentem świadczenia usług internetowych. Gwarantem tego na rynku jest infrastruktura IT w Exea Data Center. Systemy są w pełni przetestowane, dostępne i elastyczne co gwarantuje nam pełne zaspokojenie naszych serwerowych potrzeb.

Kompletne wyposażenie budynku Data Center zapewniają następujące zabezpieczenia:

trzy zespoły agregatów prądotwórczych
inteligentny system klimatyzacji
bezpieczny system UPS
łącza internetowe największych polskich operatorów
rygorystyczne zabezpieczenia przed nieautoryzowanymi dostępami do sprzętu
system przeciwpożarowy
wdrożone standardy ISO 27001:2013 i ISO 22301:2012


- TIER III Certification of Constructed Facility (The Uptime Institute)
- TIER III Design of Documents (The Uptime Institute)
- ISO 22301:2014-11 (ciągłość działania)
- ISO/IEC 27001:2013 (zarządzanie bezpieczeństwem informacji)


Dodatkowo dużym bezpieczeństwem cechuje się sama struktura budynku Exea Data Center, w którym umiejscowione są nasze serwery. Serwerownia odseparowana jest dwiema ścianami od świata zewnętrznego, które dodatkowo skonstruowane są na oddzielnych fundamentach. Ściany są wykonane ze zbrojonego betonu i podwójnych elementów nośnych i dachu.

Infrastruktura została wykonana zgodnie z projektem objętym certyfikatem TIER III,, Exea uzyskała go jako jedyna w Polsce. Gwarantuje to, że wszystkie prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane w Exea nie spowodują przerwania w działaniu naszych serwerów, a co za tym idzie Państwo będzie mieć gwarancję ciągłości funkcjonowania Waszego biznesu. Nawet w przypadku wystąpienia równolegle kilku awarii urządzeń infrastruktury będziemy mogli nieprzerwanie i bezpiecznie przekazywać Państwu nasze usługi. Konstrukcja „budynku wewnątrz budynku” zapewnia wygodne serwisowanie poszczególnych elementów i bezpieczeństwo sprzętu.

Ogromną role przy wyborze miejsca kolokacji naszego sprzętu odgrywało bezpieczeństwo również w przypadku samego obiektu, aby nikt niepowołany nie mógł dostać się do naszych maszyn.

W Exea postawili na ochronę zewnętrzną, dzięki której osoby fizyczne z ostrą bronią w trybie 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu sprawdzają wszystkie osoby wchodzące oraz wychodzące z obiektu.

Zabezpieczenia w podstawowej formie obejmują:

Ochronę obwodową
System kontroli dostępu
Systemy alarmowe
Systemy kamer przemysłowych
Antywłamaniowe i Ppoż. Drzwi
Sejf na nośniki wymienne


W celu zwiększenia bezpieczeństwa, większość danych dodatkowo jest duplikowana na serwerach kopii zapasowych (backup) na dyskach w konfiguracji RAID 6 umożliwiając odzyskanie danych nie tylko w przypadku awarii sprzętu, ale także przypadkowego usunięcia plików przez klienta.

Uzupełniająco tworzymy jeszcze kolejną kopię w dodatkowej lokalizacji geograficznej na potrzeby disaster recovery.

Dzięki tym wszystkim działaniom zapewniamy naszym klientom wysoki poziom bezpieczeństwa i bezawaryjną pracę naszego sprzętu.

Zapraszamy do współpracy
Zespół Domena.pl